Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(/wp-content/themes/Fest/languages/pl_PL.mo) is not within the allowed path(s): (/home/pasterka/domains/festiwalgorski.stronazen.pl:/tmp:/var/tmp:/home/pasterka/.tmp:/home/pasterka/.php:/usr/local/php:/opt/alt:/etc/pki) in /home/pasterka/domains/festiwalgorski.stronazen.pl/public_html/wp-includes/l10n.php on line 761

Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(/wp-content/themes/Fest-Child/languages/pl_PL.mo) is not within the allowed path(s): (/home/pasterka/domains/festiwalgorski.stronazen.pl:/tmp:/var/tmp:/home/pasterka/.tmp:/home/pasterka/.php:/usr/local/php:/opt/alt:/etc/pki) in /home/pasterka/domains/festiwalgorski.stronazen.pl/public_html/wp-includes/l10n.php on line 761
Elisabeth Revol - Festiwal Górski 2020 w Lądku-Zdroju
  • pl
  • en

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział, obecność i wsparcie 25. edycji Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju. Do zobaczenia za rok!

Elisabeth Revol

francuska nauczycielka wychowania fizycznego i himalaistka. W 2008 roku pobiła rekord świata wchodząc samotnie na Gaszerbrum I i II w zaledwie 52,5 godziny -bez pomocy Szerpów i dodatkowego tlenu.

Pochodzi z Alp, była członkiem słynnej młodzieżowej grupy  najlepszych francuskich alpinistów ( Górska Federacja FFCAM).

Jej zamiłowanie do wysokości zaprowadziło ją od rodzinnych gór Massif des Ecrins, Mont Blanc w Tatry, do Boliwii, Nepalu i Pakistanu.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat powtórzyła i otworzyła wiele nowe drogi- mniej lub bardziej techniczne, od północnej ściany Eiger, Jorasse, Cervin, Droite, Dru po Gaszerbrum, Broad Peak, Lhotse. Przemierzyła niektóre dłuższych pasm górskich na naszej planecie, takie jak Annapurna I (ze wschodu do Tare Kang i z północy na południe). Wraz z Tomaszem na Nanga Parbat w stylu alpejskim dotarli do 7800 m zimą 2015, na 7500 m w 2016 i na szczyt w 2018 r. A potem było dramatyczne, piekielne zejście.

To co ją napędza, to uczucie bycia na szczycie świata. Twierdzi, że od początku to ciekawość pchała ją do wspinania i jako mała dziewczynka chciała sięgać wyżej i odkrywać co tam jest. Wspinaczka i alpinizm otworzyły jej nowy świat i stały się tym, czym realizuje swoje marzenia.

Jej filozofia: zawsze wspina się w stylu alpejskim, szybko, bez dodatkowego tlenu. A kierunek jest tylko jeden: do góry i wyższej.

Jej głównym celem na ten rok było: pokonać własne ograniczenia i wspiąć się zimą na ośmiotysięcznik samotnie  i bez dodatkowego tlenu…, a wiosną wspinać się szybko i wysoko…

HONOROWY PATRONAT

ZŁOTY SPONSOR

SREBRNY SPONSOR

BRĄZOWY SPONSOR

PARTNERZY

FINANSOWANIE

PARTNERZY MEDIALNI

PARTNERZY ORGANIZACYJNI

ORGANIZATORZY