Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(/wp-content/themes/Fest/languages/pl_PL.mo) is not within the allowed path(s): (/home/pasterka/domains/festiwalgorski.stronazen.pl:/tmp:/var/tmp:/home/pasterka/.tmp:/home/pasterka/.php:/usr/local/php:/opt/alt:/etc/pki) in /home/pasterka/domains/festiwalgorski.stronazen.pl/public_html/wp-includes/l10n.php on line 761

Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(/wp-content/themes/Fest-Child/languages/pl_PL.mo) is not within the allowed path(s): (/home/pasterka/domains/festiwalgorski.stronazen.pl:/tmp:/var/tmp:/home/pasterka/.tmp:/home/pasterka/.php:/usr/local/php:/opt/alt:/etc/pki) in /home/pasterka/domains/festiwalgorski.stronazen.pl/public_html/wp-includes/l10n.php on line 761
Mirek Wiśniewski - Festiwal Górski 2020 w Lądku-Zdroju
  • pl

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział, obecność i wsparcie 25. edycji Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju. Do zobaczenia za rok!

Mirek Wiśniewski

Wiśniewski (ur. 24 lipca 1936 w Radomsku) – polski fotograf, taternik, alpinista, z
wykształcenia lekarz medycyny. Od 1966 roku członek Związku Polskich Artystów Fotografików, od 2002 roku honorowy członek ZPAF. Autor wielu indywidualnych wystaw fotograficznych oraz uczestnik wystaw zbiorowych. Przede wszystkim zajmuje się pejzażową oraz dokumentalną fotografią barwną.
W latach 1962-1981 działał w Polskim Związku Alpinizmu i Speleoklubie Warszawskim. Uczestniczył w narodowej wyprawie na Lhotse (8501 m n.p.m.) prowadzonej przez Andrzeja Zawadę w 1974 roku oraz w pierwszej zimowej wyprawie na Mount Everest (8850 m n.p.m.) w 1980 roku. Podczas wypraw pełnił funkcję kierowcy ekipy, lekarza i fotografa. Jako członek Speleoklubu Warszawskiego odwiedził ponad trzydzieści jaskiń w Polsce i na świecie.
W latach 1976-1977 roku brał udział w budowie Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka
Arctowskiego na wyspie King George w archipelagu Szetlandów Południowych na Antarktydzie. W ekspedycji uczestniczył jako kierowca, lekarz i fotograf.
Wyprawy wysokogórskie, speleologiczne oraz antarktyczne a także szereg podróży artystycznych zaowocowały licznymi wystawami fotograficznymi oraz autorskimi albumami.

HONOROWY PATRONAT

ZŁOTY SPONSOR

SREBRNY SPONSOR

BRĄZOWY SPONSOR

PARTNERZY

FINANSOWANIE

PARTNERZY MEDIALNI

PARTNERZY ORGANIZACYJNI

ORGANIZATORZY